تبلیغات
گالری عکس Photo Gallery - داستان سریال ماورالطبیعه
گالری عکس Photo Gallery
جدیدترین عکسهای بازیگران ایرانی و خارجی و عکسهای دیدنی دیگر      عکس سریال ماورالطبیعه دشمن عزیز

سوپر نچرال داستان سم وینچستر (جرد پادالکی) و دین وینچستر (جنسن اکلس) را بیان میدارد، دو برادری که با موجوداتی می جنگند که اغلب مردم اعتقادی به وجود آنها ندارند.

فصل اول

فصل اول با ظاهر شدن دین در آپارتمان دانشگاهی سم آغاز می‌شود که مشخص می‌کند پدرشان در حین یک شکار، گم شده است. دین، کمک سم را می خواهد ولی سم به علت مسائل قبلی با پدرش، نسبت به رفتن با دین بی میل است. سرانجام سم برای کمک، موافقت می‌کند و برادرها رهسپار می شوند. زمانی که به دنبال پدرشان می گشتند، جس، دوست دختر سم، طی حادثهٔ ماورا طبیعی مشابه حادثه ایی که به زندگی مادرشان پایان داد، کشته می شود. سم به علت ناتوانی در محافظت از او، احساس گناه می‌کند و در نتیجه از دانشگاه خارج می‌شود تا چیزی که دوست دخترش را کشته است، شکار کند. در قسمت "ماری خونی" آشکار می‌شود که سم هفته‌ها قبل از آنکه این اتفاق بیافتد، اخطارهایی را دریافت کرده بود. طی جست و جو برای چیزی که جس و مادرشان را کشته است، سم و دین به دنبال پدرشان می گردند و از طریق جنگ با شیطان ماورا طبیعی به دیگران کمک می کنند. آنها به همه جای کشور سفر می کنند و به تدریج مدارکی را می یابند. در نهایت پدرشان را می یابند که می گوید موجودی را که آنها به دنبال آن هستند یک شیطان چشم زرد است و نقشه ایی می کشند تا از یک هفت تیر مرموزی که قادر به کشتن هر چیزی است، استفاده کنند. بهرحال در انتهای فصل، پس از شکست در کشتن شیطان چشم زرد، هر سه در یک حادثه رانندگی که مسبب آن یک شیطان دیگر بود، به شدت زخمی می شوند.

فصل دوم

سم و جان، آسیب‌های جزیی می بینند ولی دین در حال مرگ است و پدرش در عوض زندگی دین، هفت تیر و روحش را به شیطان واگذار می کند. در فصل دوم مشخص می‌شود که شیطان برای سم وینچستر نقشه‌های بزرگتری دارد. در شبی که مادر مرد، سم توسط خون شیطان آلوده شده بود. به همین دلیل وی در بزرگسالی دارای بعضی استعدادهای ذهنی است. همچنین، شیطان این عمل را بر روی کودکان دیگری انجام داده است که وینچسترها در سرتاسر فصل آنها را ملاقت می کنند. برادران با دوستان جدیدی در این فصل مواجه می شوند: اِلن، جو و اَش که به آنها در شکارهایشان کمک می کنند و گاه گاهی بابی و یک دوست قدیمی از خانواده. در قسمتی از انتهای فصل، شیطان تمام کودکان خاص را در شهری متروکه برای مبازه گرد هم می آورد، تا زمانیکه یک نفر باقی بماند. سم، توسط آخرین مردی که مقاوت کرده، در دستان دین می میرد. سپس دین روحش را برای زندگی سم معاوضه می‌کند در ازا اینکه برای رفتن به جهنم یک سال زمان داشته باشد. برادرها، شیطان(عزازل) را می کشند ولی نه تا زمانیکه عزازل دری از جهنم را باز می کند(دروازه شیطان) که باعث آزادسازی شیطان‌های زیادی می شود. پدرشان نیز از جهنم فرار می‌کند و ظاهر می‌شود تا به جای بهتری برود.

فصل سوم

در فصل سوم، قسمتی از نمایش بر روی تلاش برای نجات دین از معامله، متمرکز است. طی مسیر، آنها یک شیطان به نام روبی را ملاقات می کنند که به سم علاقه مند است و ادعا می‌کند که قادر به نجات دین است. همچنین آنها با بلا تالبوت که یک "فراگیرنده" و فروشندهٔ اشیای سری است، ملاقات می کنند که دائما باعث دردسرشان می شود. برادرها سرانجام می گردند تا شیطانی را که قرارداد دین را در اختیار دارد، بیابند - یک موجود قدرتمند به نام لیلیت. او همچنین می خواهد تا سم بمیرد. سم و روبی سرانجام در نجات دین، ناموفق می شوند تا دین کشته شده و به جهنم فرستاده شود.

فصل چهارم

فصل چهار با بیداری دین در یک قبر که گیج و سر در گم است، آغاز می‌شود که توسط فرشته ایی به نام کاستیل و به دستور خداوند نجات داده شده است. در طی چهار ماهی که دین مرده بود، سم به کمک روبی در توانایی هایش پیشرفت می کند. به زودی آشکار می‌شود که دین دوباره زنده شده است تا مانع نقشه لیلیت برای شکستن ۶۶ قفل که می خواست اجازه دهد لوسیفر برای بار دیگر رهایی یابد، شود. در انتهای فصل، سم لیلیت را می کشد و قتل او آخرین قفل است. همچنین فرشته‌ها می خواستند که قفل‌ها شکسته شود زیرا سپس دین، لوسیفر را شکست می دهد و از این طریق بهشت را بر روی زمین رهنمون می کنند. روبی فاش می‌کند که او سم را اداره کرده تا آنها ملاقات کنند و دین نیز در خونخواهی، روبی را می کشد. با کشته شدن لیلیت توسط سم و سرانجام شکستن آخرین قفل، لوسیفر اکنون رهایی یافته است.

فصل پنجم

فصل پنجم شامل ۲۲ قسمت است و شایعه می‌شود که فصل پنجم آخرین فصل است. جنسن اکلس طی مصاحبه ایی اعلام می‌کند که در زمان فصل چهارم قصد داشتند که آخرین فصل باشد ولی با امتیازات بالا آنها برای فصل ششم نیز موافقت کردند. سی دابلیو در تاریخ ۱۶ فوریه ۲۰۱۰ از تجدید پخش نمایش برای فصل ششم خبر داد. فصل پنجم به جنگ برای توقف لوسیفر و نجات جهان از آخر زمان اختصاص دارد. سرتاسر فصل، سم و دین با هر دوی فرشتگان و شیاطین می جنگند چرا که سرنوشت آنها اینطور مقدر شده است که پوسته میکائیل و لوسیفر باشند. در هنگام ناتوانی برای شکست لوسیفر، حلقه هایی را از چهار اسب سوار آخر زمان جمع آوری می کنند، که به عنوان زندان لوسیفر عمل می کند. در تمام فصل، سم، دین، کستیل و بابی با بحران هایی مواجه می‌شود که آنها را تا مرز انصراف پیش می برد. بهرحال، بخاطر پشتیبانی از یکدیگر، راه را تا به انتها طی می کنند.

   عکس سریال ماورالطبیعه دشمن عزیز جریکو

فصل ششم

پخش فصل ششم مجموعه تلویزیونی سوپرنچرال رسما توسط شبکه تلویزیونی سی دابلیو تایید شده است. کارگردان اریک کریپک تنها برای ۵ فصل برنامه ریزی کرده بود اما به دلیل کیفیت بالای کار در فصل‌های ۴ و ۵، صحبت برای بازگشت نمایش بیشتر شد. اریک کریپک تایید کرده است که به عنوان مسئول نمایش باز نخواهد گشت و تنها به عنوان مدیر تهیه کار خواهد کرد، تا سارا گمبل نمایش فصل ششم مجموعه تلویزیونی سوپرنچرال را اداره کند. سارا گمبل، فردی که قرار است مسئول مجموعه تلویزیونی باشد، عنوان کرده است که فصل ۶ و احتمالا فصل پایانی نمایش بر روی رابطه برادرها متمرکز خواهد بود. بر طبق یک مطلب مطبوعاتی منتشره توسط سی دابلیو، در فصل ششم، بهشت و جهنم "کاملا در بی نظمی به سر می برند". قسمت چهارم از فصل ششم توسط جنسن اکلس کارگردانی می شود. میشا کالینز به مانند کستیل فصل‌های قبل باز خواهد گشت، جیم باور نیز در نقش خودش، بابی سینگر، بازی خواهد کرد. میچ پلگی در نقش پدربزرگ سم و دین بازی می کند. کیم رودز نیز به نقش خود به عنوان کلانتر میلز باز خواهد گشت، و عزازل هم دوباره حضور خواهد داشت. فصل ششم در جمعه ۹ شب به تاریخ ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۰، کار خودش را آغاز خواهد کرد.


عکس ها و مطالب دیدنی دیگر را از دست ندهید !
آرشیو مطالب
× گلچین اینترنت ×
امکانات جانبی
// setTimeout(function () { // GetMihanBlogShowAds(); // }, 1000);