تبلیغات
گالری عکس Photo Gallery - بیوگرافی بازیگران زن هندی
گالری عکس Photo Gallery
جدیدترین عکسهای بازیگران ایرانی و خارجی و عکسهای دیدنی دیگر


12343 - IMGCPK1EGWTH3.jpg
 تاریخ تولد: 17ژون 
 
 آمریتا رایو
 

ریشه خانوادگی: از خانواده ثروتمندوبرهمایی ساراسوان.
 
 ماشینش: لانسر میتسوبیشی.
 
 جایی كه برای تعطیلات دوست دارد برود: ونیز.
 
 شب نشینی مورد علاقه اش: فقط دیدن یك فیلم خوب.
 
 نوشیدنی مورد علاقه اش: آب نارگیل.
 
 كتاب مورد علاقه اش: arranged marriage نوشته چیترا بنرجی.
 
 به چه چیزی حساسیت دارد: افراد متكبرومغرور.
 
 به چه چیز خیلی علاقه دارد: علاقه مند شدید به دریا - رانندگی در ساحل حداقل هفته ایی دوبار.
 
 فلسفه زندگی: زندگی كوتاه است و شیرین پس دیگران را شاد كنیم و اجازه ندهیم كسی از ما ناراحت شود.
 
 دوره كاری: بالیوود مقصد و هدف او نبود در واقع او حتی 5 فیلم اولیه ای كه به او پیشنهاد شد را رد كرد چون واقعا" آماده نبود . اما بعد در آگهی های بازرگانی بازی كرد و سرانجام به بازیگری در فیلمها رسید .
 
 نقطه ترقی او: در اولین امتحان هنرپیشگی از بین 60 دختر اول شد.
 
 فیلمشناسی او:
 
 آب كی برس در سال 2002 مقابل آریا ببر.
 
 افسانه بقت سینگ در سال 2002 مقابل آجی دیوگان.
 
 عشق ویشك در سال 2003 در مقابل شاهد كاپور.
 
 من هستم در سال 2004 در مقابل زید خان.
 
 مستی در سال 2004 در مقابل ویوك اوبری.
 
 دیوار در سال 2004 در مقابل آكشی خانا.
 


کاریشما کاپور  
 

12343 - IMGA0T9GMU1IX.jpg 
 تاریخ تولد 25: ژوئن 1974
 
 محل تولد :مومبای ،ماهارشتا ،هند
 

امروز در صنعت سینما به او فراوان احترام می گذارند ،البته نه برای آن که عضوی از خاندان بزرگ کاپورهاست بلکه چون وارث و جانشین بر حق راج کاپور به شمار می رود با شمایلی بی درنگ آن اسطوره بزرگ سینما را به خاطر می آورد .همان نگاه معصوم و پر رمز و راز ، همان لبخند و غمگین و همان شیطنت کودکانه.
 
 دختری که تا چندی پیش به خاطر جدایی غیر منتظره اش از آبیشک پاچان در صدر خبرها قرار داشت . امروز با همسرش به آرامی زندگی می کند. همه او را عروس آمیتا پاچان فرض می کردند اما دست تقدیر چیزی دیگری برایش در پی داشت.
 
 تنها 16 سال داشت که سینما را می آزماید ، او اولین زن از خاندان کاپورهاست که وارد عرصه سینما می شود . با این کار سنت قدیمی کاپورها را که نمی گذاشتند هیچ زنی از این خانواده گام در وادی هنر فیلم و سینما بگذارد می شکند.
 
 جالب آنکه که کارش را با مدل و مانکن شدن آغاز می کند یعنی کاری که کل کاپورها از آن متنفر بودند.این درمندرا بود که می خواست او را در کنار بابی دئول ،پسر کوچکش قرار دهد تا فیلم بارسات شکل بگیرد اما انتظار بی پایان برای فیلم و مدت بسیاری طول می کشد تا مقدمات کار فراهم شود . از حوصله کاریشما یاغی و عجول خارج بود و او ترجیح می دهد اواین حضور خود را در ساخته ای از دررامانادو با عنوان زندان عشق رقم بزند فیلمی با یک ستاره جنوبی هند یعنی هریش در کنار کاریشما یک زوج عالی می آفریند . فیلم هیچ عنصری نداشت و حتی قهرمان مرد آن نیز یک جنوبی بود. منتقدین در حیرت بودند که چه چیز در این اثر بود که برای کاریشما موثر واقع شد ،آن هایی که پیش از ارکان فیلم آن تلاش مذبوحانه کاریشما می خواندند پس از دیدن صفرهای فروش فیلم ،مقابل او سر تعظیم فرود آوردند و کاریشما تمام شب را برای موفقیت خود جشن گرفت موفقیتی که تا به امروز خدشه ای بر آن وارد نشده است.


12343 - IMG99ZLAB1N3M.jpg تاریخ تولد : 5 آگوست 1975
 
کاجول  

تنها چیزی که در باره او می توان گفت این است که ،کاجول برجسته ترین چهره زن سینمای روز هندوستان است. او همه آن چه که باید پرده را تسخیر کند دارد و در عین حال شاید هیچ چیز نداشته باشد او یک همسر ،یک مادر ،یک زن و یک هنرمند نمونه است ،نمونه ای که این روزها کمتر مثل او را می بینیم.
 
 او همسری به نام آجی دیوگان را دارد که بارها در کنارش ایفای نقش کرده است .
 
 جالب آنکه موفقیت و شکست در حرفه او سهمی به یک اندازه دارند اما خودش هرگز در خاطر هیچ بیننده ای یک شکست خورده نبوده نشان خاص همان ابروهایی است که باعث می شود براحتی در میان خیل هنرپیشگان شناخته شود و او امروز ترجیح می دهد تا به آرامش درونی خود در کنار خانواده برسد ،ازدواجش با آجی دیوگان او را گامی از سینما عقب کشید.مرگ ناگهانی فرزند اولش او را شکسته ساخت و شایعات زندگی اش را در هم کوبید اما کاجول هم چنان سرپاست و هم چنان یکی از قطب های بازیگری به شمار می رود او در کمال فروتنی امضا کردن دفتر چه هوادارانش را رد می کند و در پاسخ این که چرا این چنین می کند می گوید این طوری هستم !چه کاری می توانم بکنم!
 
 وقتی از کالج اخراج شد تصمیم گرفت تا بخت خود را در بازیگری بیازماید و پذیرفت برای اولین بار در ساخته راهول راویل به نام بی خودی مقابل کمال سادانا ایفای نقش کند.
 
 فیلم هیچ امتیازی کسب نمی کند اما کاجول زنگ ورود خود را به صدا در می آورد . پس از مدتی سر و کله عباس مستان با پروژه بازیگر از گوشه ای پیدا می شود . فیلم یک بازسازی از اثر هالیوودی به نام بوسه پیش از شب به خیر بود ،بازیگران فیلم چهره ای خاکستری به نمایش می گذاشتند و تماشاگران آن ها را می پذیزفتند قرار بود کاجول در این فیلم یک نقش دوگانه را ایفا می کرد اما هنگام ساخت کارگردان نظرش را تغییر می دهد و یک چهره تازه وارد دیگر به نام شیلپاشتی را برای نقش دوم انتخاب می کند . بازگر به اکران در می آید و کاجول ستاره می شود.


کارینا کاپور

12343 - IMGSFYWLPEND5.jpg تارخ تولد :21 سپتامبر 1980
 
 محل تولد :مومبای ،ماهارشتا ،هند
 
 
 

دومین فرزند ،بابیتا و راند کاپور و خواهر جوانتر هنرپیشه مطرح بالیوود کاریشما کاپور و با وجود آنکه نوه راج کاپور بزرگ است اما هیچگاه زیر سایه نام این مرد قرار نگرفت.
 
 روزگاری می رفت تا به عنوان همسر سوپر استاری چون هرتیک روشن شناخته شود ،وقتی همه جا از او به عنوان زوج هنری هرتیک نام بردند ،منتقدین نکته سنج پی بردند که رابطه او و این مرد چیزی فراتر از آن چه است که به چشم می آید . اما وقتی که هرتیک برای ازدواج با سوزان خان دختر زرینه وسانجی خان را انتخاب می کند کاری از دست کارینا ساخته نیست جز ان که ساعتها به خاطر این شکست احساسی اشک بریزد و گریه کند.
 
 نشریات شروع کردند و به نوشتن داستان عاشقانه او و هرتیک اما خودش ترجیح می داد فقط سکوت کند.
 
 کارینا کاپور علاوه بر این به خاطر کلمات صریح و برنده اش نیز شهرت دارد او گفته بود که هرگز نمی خواهد با سانجی لیلا بنسالی کار کند زیرا وقتی که نقش در نظر گرفته شده برای او را در دیوداس به آیشورایا رای داد ،احساس کرد ،این مرد بزرگترین خیانت را در حقش کرد است و بیشتر از این ناراحت بود که چرا در این باره او صحبتی نشده است .او هم چنین در مخالفت اساسی با پریتی زینتا قرار دارد و گفته که این دختر برای او کوچکتر از آن است که بخواهد یک مهره رقابتی باشد!
 
 دختر چشم عسلی بالیوود باهوش است و می تواند شما را با نگاه جذاب خود خیره کند همانطور که چشم هزاران بیننده را در هند خیره کرد.
 
 اولین فیلم این دختر ای بود از جی پی دوتا در مقابل آبیشک باچان که توانست به صدر جداول فروش دست پیدا کند و کارینا در کنار آبیشک زوج هزار جدید گرفتند


رانی موکرجی

12343 - IMG1J88WWW8H4.jpgتاریخ تولد :21 مارس 1978
 
 محل تولد :مومبای ،هند

اگر بنا باشد هر بازیگری را با نامی بشناسیم بی شک رانی موکرجی با صدای گرفته اش در هر جایی قابل شناسایی خواهد بود.دختر بامزه کریشنا و رام موکرجر که تقریبا تمام خاندانش جایی در این صنعت دارند.جوی موکرجی ،شوموکرجی ،کاجول،تانوجا،بیسواجیتا،موشمی ،جاترجی و ...گویی این ها از همان بدو تولد در هند در این عرصه بوده اند پس جای تعجبی نداشت اگر رانی او هم وارد عرصه رقابت بشود چرا نباید او را بازی می دادند؟ با چهره ای که یک دختر بنگالی را تداعی می کرد ،اما حرفه اش تا مدتها هیچ سکوی پرتابی نداشت .
 
 امروز او به شدت و به جدیت روی حرفه اش متمرکز شده است او می خواهد تا چیزی را که همیشه می خواسته بدست بیاورد یعنی نقشی که مال هیچ کس نباشد ،نقشی که بتواند اثر گذار باشد اکثر آثارش ا در کنار گوویندا ایفا کرده و بدشانسی اینجاست که در آثار گویندا جایی برای عرض اندام یک قهرمان زن وجود ندارد.
 
 رانی به جای آن که قهرمان فیلم باشد قهرمان چهره اول فیلم ها بود و این ماجرا از روی پرده سینما پشت دوربین هم سرایت کرده و بازار شایعات داغ شد.
 
 اولین فیلم وی «راجی آیاگی بدات »نام داشت که در آن نقش یک قربانی را ایفا می کرد ،فیلم های بعدی اش هم چیزی برای برایش نداشت تا اینکه نوبت رسید به غلام ساخته ویکرام بات که در آن در مقابل امیر خان بازی داش او تا انتهای فیلم باعث آزار امیر خان می شود و اخر سر او را مجذویپب می کند همین طور براحتی دل تماشاگران را بدست می آورد و همه نام او را را به خاطر می سپارند.


آیشواریا رای

12343 - IMG6F9KTS4BKC.jpgتاریخ تولد: 1 نوامبر 1973
 
 محل تولد:کارناتای ،هند

او با معیار زیبا شناسی ستارگان سینما می تواند یک سر و گردن بالاتر از همه قرار بگیرد و این جای تعجب نیست که نه تنها در هند بلکه در کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز بارها تصویرش روی جلد مجلات رفته است.
 
 دانش آموخته سانتا کروز مومبای که هنگام تحصیل شاگرد اول محسوب می شد.
 
 رای اگر چه بیش از بازیگری به خاطر ربودن عنوان ملکه شایسته هند و بعد از آن بانوی شایسته جهان در چشم همگان آشنا شد اما هیچ گاه قدرت بازیگری اش زیر چهره اش سر تسلیم فرود نیاورده است.
 
 نامزدی نا فرجام و پر دردسرش با دو ستاره بالیوود یعنی سلمان خان و و ویوک اوبروی و جنجالی که سر همین مسئله آفرید می توانست موید این نکته باشد که او هنوز هم چون دوران کوردکی ،پسر ها را زیر یوغ خود قرار می دهد و افسارشان را به دست می گیرد.
 
 یک دختری با چشمان سبز که کارنامه ای درخشان از چهره اش دارد . دختری که می خواست در رشته ای از شاخه های پزشکی فعالیت کند با دست تقدیر به یک سوپر استار بدل می شود و قله های موفقیت را یکی پس از دیگری طی می کند . رای با بازی در اثری از مانی رانتام با نام Iruvar در سینما ها پا می گذارد اما تا مدتها بعد شانس این نمی یابد که هنر بازیگرایش را به نمایش بگذارد . ساله چون عروسک پشت ویترین گیشه ها را فتح می کرد اما ناگهان با بازی در تال کنار اکشی خانا و هم دل دچو که صنم کنار آجی دوگان و سلمان خان طعم پیروزی را می چشد . از آن روز او به یک بازیگر قدرتمند تبدیل شد که هر اثرش یک موفقیت و هر موفقیتش یک تجربه تکرار نشدنی در صنعت بالیوود است.گردآوری :پایگاه اینترنتی بخون دات کام

http://www.bekhon.com

نقل مطالب سایت با ذکر منبع (www.bekhon.com) و نام نویسنده مجاز است.


عکس ها و مطالب دیدنی دیگر را از دست ندهید !
آرشیو مطالب
× گلچین اینترنت ×
امکانات جانبی
// setTimeout(function () { // GetMihanBlogShowAds(); // }, 1000);